Akbank Çalışma Saatleri ve Çalışma Günleri

Hafta Sonları Akbank Şubeleri Açık mı?

Ülkemizin en büyük özel bankaların başında gelen Akbank, 1947 yılında başta Hacı Ömer Sabancı ve Adanalı 3 iş adamı tarafından pamuk üreticilerine finansman sağlaması için kurulmuştur. Dünyanın en saygın bankası listesinde 5 defa üst üste ödül alan Akbank, finansal çalışmalarının yanında 2008 yılında ki ekonomik krizle 1000’e yakın personelini işten çıkarmayla da adını duyurmuştur. Bu yazımızda Akbank’ın çalışma günleri ve saatleri hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

İlginç İsim Hikayesi

Konumuza geçmeden Akbank isminin verilmesinin ilginç hikayesinden biraz bahsetmek istiyoruz. Kurucularının yarısının Adanalı diğer yarısının da Kayserili olması nedeniyle Adana – Kayseri Bankası olarak kurulan Akbank, 1948 yılında iki ilin baş harflerinin birleşmesi hem de pamuğu ifade ettiği için Akbank olarak değişmiştir. 1962 yılına kadar ortak bir banka olan Akbank, 1962 yılında Sabancı ailesine geçmiştir.

Akbank Şubeleri

Halka açık bir anonim şirket tipi olan Akbank, 14.000 çalışanı ile en fazla personel çalıştıran özel bankaların başında gelmektedir. Ülkemizin 81 ili ve ilçesinde şubeleri olan Akbank, yurt içi ve yurt dışında toplam 900 şubesi bulunmaktadır.

Akbank Çalışma Günleri ve Saatleri

Akbank çalışma saatlerini incelediğimizde, bankanın yönetim kurulu toplantısı sonrası 2019 yılında hafta içi hergün 09.00 – 12.30 ile 13.30 – 17.00 saatleri arasında müşterilerine hizmet vermektedir. Akbank, cumartesi ve pazar günleri olan hafta sonları mesai yapmamaktadır. Ancak gelişmiş bankacılık sistemleri sayesinde hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri dışında da bankacılık hizmetleri vermeye devam etmektedir. ATM noktaları, internet ve mobil bankacılık, telefon bankacılığı hizmetleri sayesinde para transferleri, fatura, kira, burs ödemelerinin yapılabilmektedir. Yine bahsettiğimiz bankacılık kanalları sayesinde kredi, kredi kart başvuruları dahi yapılabilmektedir. Akbank müşterisiyseniz ve kredi notunuz kredi kullanmaya elverişliyse tüketici kredi başvurularını mesai saatleri dışında da yapabilir ve mesai saatleri dışında olsanız bile onaylanan krediler hesabınıza transfer edilmektir.

Diğer Akbank Faaliyetleri

Son olarak Akbank’ın bankacılık faaliyetleri dışında  Ak Finansal Kiralama, Ak Yatırım ve Menkul Değerler, Ak Portföy Yönetim faaliyetleri de bulunmaktadır.