Akbank Neo Karta Başvurusu

Sabancı grubuna ait olan Akbank, Neo kart hizmetiyle müşterilerinin günün her saatinde para çekme hizmetinin dışında para transferleri, fatura ödemeleri ve fatura otomatik ödeme talimatları, kurum borç ödemeleri gibi bir çok bankacılık işlemini yapabilmektedir. Akbank Neo kart başvurusu nasıl yapılır?Yazımızda başvuruların nerelerden ve nasıl yapılacağı, Neo kart şifre değiştirme ve Ne kart ile neler yapılabileceği hakkında bilgiler vereceğiz.

Neo Kart İle Hangi Bankacılık İşlemleri Yapılır?

Akbank Neo kartı, vadesiz hesabınıza göre çalışan bir bankamatik kartıdır. Vadesiz hesabınızda bakiye olduğu sürece bakiyeniz kadar tüm bankacılık işlemlerini ve nakit çekim yapabilirsiniz. Akbank Neo kartı ile dilerseniz ek hesap dediğimiz artı para hesabı açtırabilir ve bakiyeniz de para olmasa bile Akbank’ın açacağı artı para limiti kadar bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Neo kart hesabınıza giriş yapılan bakiye tutarına göre artı para borcunuz otomatik borçtan düşecektir. Artı para hesabıyla faturalarına otomatik ödeme talimatı verebilir, fatura, sigorta, vergi, kira ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yine artı para limitiniz kadar nakit çekim yapabilirsiniz. Neo kart artı para aylık faiz oranı da %1.84 oranında olduğunu belirtelim.

Neo Karta Nasıl Başvurulur?

Akbank Neo kartı için Akbank’ın tüm bankacılık hizmeti verdiği noktalardan başvuru yapabilirsiniz. Neo kart başvurusu için Akbank şubelerine başvurabilir, Neo kart başvurusu formunu doldurduktan sonra bankanıza teslim ederek başvuru işlemini tamamlamış olacaksınız. Dilerseniz Akbank internet bankacılığı aracılığıyla da Neo kart başvurusu yapabilirsiniz. Kart başvuru menüsünden Neo kart seçeneğini seçerek kimlik bilgiler, iletişim ve adres bilgilerinin doldurulması ve başvuruyu tamamlayıp gönderebilirsiniz. Akbank mobil bankacılığını da kullanarak yine Neo kart başvurusu yapabilirsiniz. Son olarak Akbank ATM noktalarından da Neo kart başvurusu yapabilirsiniz. Menüde ki başvurular menüsünden Neo kart seçeneğini seçerek başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Son olarak Akbank telefon bankacılığı seçeneğinden de Neo kart başvurusu yapabilirsiniz. 444 2 525 telefon bankacılığını arayarak isterseniz kart başvuru menüsünden isterseniz de müşteri temsilcisinden yardım alarak Neo kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Neo Kart Şifre Değiştirme

Yapılacak başvurular sonra en geç 10 gün içinde Neo kartınız adresinize gönderilecektir. Elinize geçen Neo kart şifresini belirlemek için yine 444 2 525 numaralı telefon bankacılığını arayarak Şifre Değiştirme bölümünden Neo kart şifrenizi değiştirebilirsiniz.