Akbank Kredi Borcu Yapılandırma

Akbank Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi; daima imdadımıza yetişen bir banka koludur. Kredi sayesinde yapmakta çok zorlandığımız maddi işlemleri bile çok hızlı ve kısa süreler içinde yapabilmekteyiz. Kredinin hayatımızda ki önemi büyüktür. Çünkü dara düştüğümüz her an bankalar koşar ve kredi talebinde bulunuruz. Kredi talebimiz onaylanırsa ne mutlu bize ki işimizi görürüz. Kredi talebimiz ret alırsa da vay halimize.

Ancak bu kredilerin alınması gibi bir de ödenmesi vardır. Kredi almak kolaydır da, ödemek insanı biraz zorlamaktadır. Peki, kredi aldık ve ödeyemiyoruz ne yapacağız? Elbette borcumuz avukata gitmeden yapılandırma yapacağız. Yapılandırma sayesinde borcumuzu taksitlere böldüreceğiz ve borcumuzu taksit taksit gayet rahatlıkla ödeyeceğiz.

Ak Bank ile kredi almışsanız ve ödeyemiyorsanız; Akbank kredi yapılandırma işlemini yapmalısınız. Bu sayede ödemenizi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Akbank kredi yapılandırma işlemini ak bank şubelerine giderek ya da ak bank müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.

Akbank şubelerine giderek; Akbank kredi borcu yapılandırma işlemini yapacaksanız; Akbank şubesinde bulunan müşteri temsilcisinin yanına gitmelisiniz. Daha sonra sorununuzu anlatmalı ve yapılandırmak istediğinizi belirtmelisiniz. Ayrıca hangi ödeme koşullarının sizin için daha uygun, hangi ödeme koşullarının sizin için daha zor olduğunu belirtmelisiniz. Müşteri temsilciniz ile birlikte ak bank borcunuzu taksitlere sizin de ödeyebileceğiniz bir şekilde ve banka şartlarına uygun olarak ayarlamalısınız. Daha sonra ise ödemelerinizi her ay düzenli olarak yapmalısınız. Yapılandırma işlemi için küçük miktarda bir faiz uygulanmaktadır. Ama borçlarınızda gecikme yaparsanız uygulanan faiz miktarında da artış olacaktır.

Ak Bank kredi borcu yapılandırma işlemi için tercih edebileceğiniz yollardan bir diğeri olan ak bank müşteri temsilcisini arayarak da ak bank kredi borcu yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ak bank müşteri temsilcisini aramalısınız ve derdinizi, neden ödemeyi yapamadığınızı anlatarak, borcunuz için yapılandırma talebinde bulunmalısınız. Borcunuzun yapılandırmasını yaparken elbette bankanın belirlediği vadeler bulunmaktadır. Ancak bunlar seçenekler halindedir. Müşteri temsilciniz sizin için en uygun olan vadeyi size soracaktır. En uygun olan vadeyi seçerek onaylamanızdan sonra borcunuzu yapılandırmış olacaksınız.

Yazımız 04.12.2016 tarihinde yeniden düzenlendi. Bazı yazım hataları ve eklemeler yapıldı. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde gördüğünüz hataları bize yorum atarak bildirebilirsiniz.

4 Yorum

 1. Akbank’ta kredi borcuna yapılandırma şartları nedir? cevap yok. Anlaşılan, bankanız yapılandırmaya sıcak bakmıyor.

  1. Merhaba Aytekin bey, bu konu ile ilgili akbank müşteri hizmetlerini aramanız da fayda var. “444 2 525”

  2. Sartlar kredinin gecikmeye girmesi yoksa yapilandirma yapmiyolar.
   Bizzat kendim icin aradim bir iki taksit gecikmeye girmesi verekiyomus ozaman yapilandirma oluyomus resmen kucagimiza dus baska yerdende kredi cekeme diyolar.
   Böyle bi banka…

Bir Cevap Yazın