Akbank ATM Para Çekme Limiti

Bankacılık sektörünün önemli isimlerinden bir tanesi olan Akbank, müşterilerinin gün boyunca para çekebilmesi için yurt içinde 4000 den fazla ATM ile hizmet veriyor. Ülkenin dört bir yanına dağılmış olan Akbank bankamatiklerinden istenilen zamanda para çekilebiliyor. Ayrıca Akbank kart sahipleri banka kartlarını ve kredi kartlarını kullanarak bankamatiklerde farklı işlemler de yapabiliyor. Para çekme yanında para yatırma, fatura ödemeleri, para transferleri ve kart şifresi oluşturma Akbank bankamatiklerinde yapılabilen işlemlerden sadece birkaç tanesidir.

Bunun dışında farklı bankalara ait kartları kullanarak da Akbank bankamatikleri üzerinden çeşitli işlemler yapılabiliyor. Bankamatikler ile ilgili işlemlerde müşterilerin merak ettiği sorulardan bir tanesi de Akbank bankamatiklerinin para çekme limitlerinin ne olduğudur. Akbank ATM para çekme limiti bankanın hizmet verdiği kartlar ile ilgili olduğu için her kartın bankamatik para çekme limiti farklıdır.

Bu yüzden para çekme limitlerini merak eden kişilerin öncelikli olarak kullandıkları banka kartlarının özelliklerini bilmeleri gerekiyor. Böylece günlük olarak ne kadar para çekebileceklerini bilirler ve bu konuda herhangi bir sürprizle karşılaşmazlar. Akbank tarafından verilen kartlar arasında özelliği en düşük kart olan Neomeo kartının günlük para çekme limiti 250 TL dir. Genellikle öğrenciler tarafından kullanılan kart sayesinde gün içerisinde en fazla belirlenen tutarda para çekilebiliyor.

Neoexi26 ve Neo Ek kartı olan kart sahipleri ise bankamatikleri kullanarak her gün hesaplarından 1000 TL çekebiliyorlar. Bu kartlardan daha yüksek özellikle olan iki kartın günlük ATM para çekme limiti ise 2000 TL’dir. Günlük 2000 TL para çekme limitine sahip olan Akbank kartlarının ismi ise NeoPrivate ve Neo Birebir kartlarıdır. Akbank’ın en özellikli kartı olan Neo Business kartının günlük para çekme limiti ise 4000 TL’dir. Burada yazdıklarım tabi ki Akbank için geçerli. Diğer bankalar için işlem ve miktar farklılıkları olabilir. Sitemizde diğer bankalar için arama yapabilirsiniz. Genellikle yüklü miktar para çekmek için banka gişelerinde bile randevu sistemi vardır. Bankalar toplu para çıkışı için uygun bir zamanda ayarlama yapar ve size o tarihte ödeme yapar. O yüzden bankamatik buna engel olmaması için limitlendirilir. Kendi takit akışlarını koruma sistemidir bir nevi.

Bir Cevap Yazın