Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları

Bankaların ürün ve hizmetlerini şöyle bir gözden geçirdiğimizde en fazla kullanılan banka ürünü olarak kredi kartları karşımıza çıkmaktadır. Kredi kartları bilinçli kullanıldığında yararlı bir banka ürünü olarak görülse de kredi kartlarıyla ilgili en büyük sorunlardan biri de kredi kart aidat ücretleridir. Tüketiciler, kredi kartlarına kredi kart aidat ücreti ödememek istememesi ve kart aidat konusunda ısrar eden bankalara ait kredi kartlarını iptal edip kullanmamaktadır. Tüketicilerin kredi kartlarını kart aidatı yüzünden kullanmaması üzerine bankalar harekete geçmiş ve aidatsız kredi kartları hizmeti vermeye başlamıştır. Bu yazımızda da aidatsız kredi kartı veren bankalar konusuna değineceğiz.

Kredi Kart Kullanımında Avrupa İkincisiyiz

Kredi kartları artık hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Ülkemizde kullanılan kredi kart sayısı bakımından Avrupa’da İngiltere’nin ardından ikinci sırada yer almaktadır. 2019 yılının mayıs ayı verilerine göre ülkemizde 146 milyon kredi kartı bulunmaktadır. Bu veriler ışığında yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi kartlarının hayatımızı vazgeçilmez unsurları olduğu tezimizi haklı çıkarmaktadır.

Tüketiciler Kredi Kart Aidatı Olan Kredi Kartlarını İptal Ediyorlar

Ülkemizde ki bankalar da kredi kart sayısının bu kadar çok olduğu ve kullanıldığı ülkemizde kredi kartlarına kart aidat ücreti uygulamaktadır. Bu kart aidat ücretleri sayesinde bankalar çok ciddi karlar elde etmiştir. Ancak kredi kart tüketicileri, kullanmış oldukları kredi kartlarına kart aidat ücreti ödememek istememektedir. Kart aidat ücreti talep eden bankalara ait kredi kartlarını iptal etmekte ve kart aidat ücreti alınmayacağı taahhüdünde bulunan bankalara ait kredi kartlarını kullanmaya başlamışlardır.  Kart aidat ücreti alan bankalar da müşteri kaybetmemek için de aidatsız kredi kartlarını müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Üstelik aidatsız kredi kartlarında da diğer kredi kartlarında da olduğu gibi puan, chip para, artı para, taksit gibi hizmetleri vermeye devam etmektedirler.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Biraz da kredi kart aidatı almayan bankalar ve kredi kartlarından bahsedelim. Vakıfbank Tercih kart,
İş Bankası Maximum Aidatsız Kart, Akbank Axess Free, ING Bank Pegasus Plus Kart, Garanti Bankası Bonus Flexi kart, Yapı Kredi Bankası World Eko Kart, Finansbank Fix Card,HSBC Bank HSBC Concept, Odeabank Bank’O Card aidatsız kredi kartlarına örnek verebiliriz.

Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartların Özellikleri

Son olarak önemli bir konuya değinmek istiyoruz. Bazı bankalar, aidatsız kredi kart kullanıcılarına bankanın anlaşmış olduğu firmalarda, ürünlerde taksit kampanyası yapmaktadır. Yine artı taksit kampanyalarına aidatsız kredi kartları kullanılmamaktadır. Bu yüzden alınacak aidatsız kredi kartlarının özelliklerini iyi bilmek tüketicinin lehine olacaktır.