Afyon çimento mayıs analizi 2015 | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Afyon çimento mayıs analizi 2015

Borsa istanbul da göze batan hisselerden bir tanesi olan Afyon çimento, diğer çimento hisselerinden farklı bir yere sahiptir. Kalıcılığı, yatırımcıya veren güveninin yanında kademeli bir şekilde hissedarları sevindiren bir hisse diyebiliriz Afyon Çimento için.

Afyon çimento mayıs analizi 2015

Analizlere bakıldığında kurun yukarı yöndeki etkisinin büyük oranda fazla olduğu günümüzde doların 2,70 2,68 aralığında seyretmesi bist genelinde olumsuz hava yaratsa da , ilerleyen dönemlerde kurun düşmesi beklenildiği için bistin yeniden tırmanışa geçmesi söz konusu.

Aylık bazda 156 ile 142 seviyesinde değişen fiyatlar ile karşımıza çıkan Afyon, bist genelindeki artan satışlar ve yabancıların nötr kalması nedeni ile ivme olarak aşağı sarkmakta. Mayıs 2015 olarak sat çık pozisyonu ülke ve dünya geneline hakim olduğundan karda olanların çıkabileceği ve ilerleyen günlerde dip seviyelerden posizyon almalarında yatırımcılar açısından büyük katkı sağlayacağa benziyor.

Afyon Çimento

Afyon Çimento

Mayıs 2015 olarak 140 altını beklediğimiz Afyon, kısa süreli pozisyonlarda olumsuz olurken uzun süreli posizyonlarda olumlu bakılmakta.Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Nisan 2015 Analizi başlıklı makalemizde garan, garanti ve i garanti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık