Acil Kredi Başvurusu | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Acil Kredi Lazım

Acil Kredi Başvurusu

Günümüzde borç alabileceğimiz tek yer bankalar kaldı desek yalan olmaz. İnsanların ekonomik dar boğazda olması veya borç para vermek istememesi nedeniyle insanlar en kolay para bulabileceği bankaların kapılarını çalmaktadırlar. Bankalarda, en fazla kar elde ettiğin ürün ve hizmetlerinin başında krediler olunca da alan da memnun satan da memnun anlayışı ortaya çıkmaktadır. Gelişen teknolojiyi en iyi takip eden ve uygulayanların başında bankalar gelmektedir. Öyle ki artık çoğu bankacılık işlemleri için banka şubelerine gitmeye gerek bile kalmadı. İnternet, mobil bankacılık sistemleri sayesinde oturduğunuz yerden bankacılık işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Bu bankacılık işlemlerinden biri de kredilerdir. Acil kredi lazım yazımızda nasıl kredi başvurusu yapılacağı hakkında pratik bilgiler vermeye çalışacağız.

Eskiden Kredi Kullanmak Eziyetti

Bundan 15 yı öncesine kadar bankalardan kredi alabilmek deveye hendek attırmaktan daha zordur desek yalan olmaz. İnternet ve mobil bankacılık sistemleri gelişmediği veya olmadığından kredi başvuruları banka şubelerinden yapılıyordu. Bir de banka sayısının az olması da bankaların kendini bulunmaz Hint kumaşı olarak görmelerine neden oluyordu. Bankalardan kredi kullanabilmek için bitmek bilmeyen banka istekleri, şu olmadı bunu yapın, iki tane kefil getirin gibi insanı çileden çıkartan istekler vardı. Bir de kredi onayı almak da günlerce hatta haftalarca sürmekteydi. İnsanlar, bankalardan kredi alabilmek için bin takla atıyorlardır. Ancak gelişen teknoloji, banka sayısının artması, insanların bilinçlenmesi gibi durumların gelişmesiyle roller değişmiştir. Artık bankalar, müşterilerine kredi verme yarışına girmişlerdir. Öyle ki artık tüketici kredileri için banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan internet bankacılığı sayesinde başvuru yapılabilmektedir.

Acil Kredi Başvurusu

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankaların gelişmiş web adreslerinde para transferi, ödemeler, kart başvurusu ve kredi başvurusu gibi onlarca bankacılık işlemi yapılabilmektedir. Bankaların web adreslerinde en çok kullanılan menülerinin başında krediler gelmektedir. Acil kredi, online kredi, şipşak kredi, anında kredi gibi bir çok kredi başvuru seçenekleri bulunmaktadır. Yapmanız gereken faiz oranı düşük olan bankanın web adresinden veya internet bankacılı müşterisiyseniz kredi başvurusu yapabilmektesiniz. T.C kimlik numarası, cep telefon bilgilerinin girilmesiyle banka, kredi talebinde bulunan kişiye dönüş yapılacağı bilgisi vermekte ve kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi not sorgulamasını yapmaktadır. Eğer ki kredi not sorgusu, kredi kullanmaya elverişliyse kredi talebiniz onaylanacaktır. Eğer ki bankanın müşterisi değilseniz banka şubesine giderek, onay beklemeden evraklarınızı teslim ederek en geç 40 dakika içinde kredinizi alabilirsiniz. Eğer ki bankanın müşterisiyseniz bazı bankalar hafta sonu da olsa kredi işlemini yapmakta ve müşterisinin hesabına transfer etmektedir.

Kredi Notunuzu Yüksek Tutun

Bankacılık sistemi ne kadar gelişse de, bankalar kredi vermek için birbirleriyle yarışsa da asla riskli, kredi notu düşük müşterilerine kredi kullandırmamaktadır. O yüzden siz siz olun bankalara sürekli muhtaç olduğumuz günümüzde kredi notumuzu yüksek tutmak için elimizden geleni yapalım. Gerisi çorap söküğü gibi kendiliğinden gelecektir. Esen kalın…Bir önceki yazımız olan Teb Kredi Kartımı İptal Ettirmek İstiyorum başlıklı makalemizde borcu olan kredi kartı iptal edilir mi, Teb kredi kartı iptal ettirme yolları ve Teb kredi kartı nasıl iptal ettirilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık