48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

Vadeler de devrim başladı diyebiliriz. Artık ihtiyaç kredileri de 48 ay vade ile sunulur oldu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir dizi yeni düzenleme ile beraber ihtiyaç kredisinde en uzun vade sınırlaması yeniden 48 aya çıkarıldı. Kararın Resmi Gazetede yayımlanması ile beraber 48 ay vadeli kredi veren bankalar sıralamasına pek çok yeni banka katılırken daha önceden 36 ay vadeli kredi kullanan kişilerin de 48 ay yapılandırma başvurusunda bulunmalarına olanak sağlanıyor.

48 Ay Vadeli Kredi

Bankalar konut kredisi için 240 ay vadeli kredi kullanımına izin verirken ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi paketlerinde ise uygulanan en uzun vade seçeneği 48 ay vadeli kredi paketleridir. Yani tüm bankalar 48 ay vadeli kredi kullanımına izin vermektedir. 48 ay vadeli konut kredisi paketlerinde konut kredisi faiz oranları çok daha düşük olmakla beraber yüksek tutarlı kredilerde aylık ödeme tutarları çok yüksek olacağı için yüksek gelir belgesi sunulması gerekmektedir. İhtiyaç kredisi 48 ay vade sınırına yükseltildiği için 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanımına izin verilip verilmeyeceği konusunda ise henüz net bir açıklama bulunmamaktadır.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Şu anda ihtiyaç kredisi başvurusu kabul eden tüm bankalar aynı zamanda 48 ay vadeli kredi veren bankalar arasında da yer almaktadır. Daha uzun vade demek daha düşük kredi taksit tutarları anlamına gelirken buna orantılı olarak ne yazık ki ödenen kredi faiz tutarı da artmaktadır. Bu nedenle “ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum” diyen kişilerin mümkün olduğunca kredi vadelerini kısa tutması önerilmektedir. Burada önemli olan kredi başvuru formu dolduran kişinin kendi bütçesine göre aylık kredi ödemesi belirlemesidir. Çünkü daha az faiz ödemek için ödenemeyecek olan bir kredi taksit tutarı ile borçlanmakta aynı oranda mantıksız olacaktır.

En Uygun Kredi Veren Bankaların

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları için belirlediği rakamlar farkı olduğu için kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin mutlaka öncesinde kredi karşılaştırması yapması gerekmektedir. Bankaların kredi faiz oranlarının aynı sayfa üzerinde görüntülenmesini sağlayan ihtiyaç kredisi karşılaştırma işleminde bankaların faiz oranları ve kredi dosya masrafları hesaplamaya dahil edilmelidir. Yorumlarınızı alttan yapabilir ve sorularınızı bize ulaştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Maaş Müşterilerine Özel Kredi Ziraat başlıklı makalemizde Maaş hesabı, Maaş Müşterileri ve Maaş Müşterilerine Özel Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Kredici dedi ki:

    48 ay vadeli ihtiyaç kredisi arayanlar denizbanka baksınlar. Bu sitede hatta görmüştüm yazısı vardı arayıp bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık