3 Ay Üst Üste Kredi Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

3 Ay Üst Üste Kredi Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?

3 Ay Üst Üste Kredi Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?

Kredi Geri Ödememi Üst Üste 3 Ay Yapmazsam Ne Olur? Bu soruyu bize gönderen Büşra M. için cevabımız alttadır. Kendisine teşekkür ederiz.

Kredilerin ihtiyaçlarımızı karşılamada önemi çok büyüktür tüm dünyada ve ülkemizde her geçen gün kredi kullanımına yönelik talep sürekli artmaktadır. İnsanların kredi ihtiyaçları arttıkça çevremizde yeni bankalar ve farklı isimlerde piyasaya sunulan kredi teklifleri görmekteyiz. Kredilerin bir ülkenin ekonomik olarak gelişmesi içinde önemi çok büyüktür ülke içerisinde yaşanan finansal hareketlilik tüm kesimi olumlu yönde etkiler. Günümüze baktığımızda en fazla kullanılan kredi çeşidi ihtiyaç kredisidir insanlar bu kredileri günlük ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmak ve ihtiyaçları devam ettikçe talepte bulunmaya devam etmektedirler.

İhtiyaç kredileri farklı isimler altında ve farklı ihtiyaç kalemleri adı altında talep edilebilmektedir. Konut ve taşıt kredileri de ülkemizde çok sık talep edilmektedir insanlar yatırım yapmak ve araç sahibi olmak için bu kredileri yoğun talep göstermektedir. Ev almak çoğu insanın hayalidir bu hayalinizi gerçekleştirmek için ya birikiminiz olmalı ya da belli bir birikim sonrasında kredi çekmelisiniz. Sürekli artan ihtiyaçlar nedeniyle birikim yapmak çok zordur bunun yerine kredi almak daha avantajlı gözükür. Özellikle kirada oturanlar kira ödemek yerine kendi evlerine ödeme yapmayı tercih ettikleri için konut kredilerinde bir patlama yaşanmaktadır. Bu krediler bankalar ve kredi kuruluşları tarafından sizlere belli şartlar çerçevesinde verilmektedir talebiniz sonrasında sizin finansal durumunuz incelenir ve hakkınızda bir araştırma yapılır bu araştırma sonrasında olumlu sonuç alınırsa size kredi verilir. Konut kredisi gibi yüksek tutarları kredi ihtiyaçlarınızda ise sizlerden teminat istenmektedir. Kredilerinizi düzenli olarak ödemeniz çok önemlidir. Kredi geri ödemesini 3 ay yapmazsanız hakkınızda yasal işlem başlatılacaktır. Yasal işlemler sonrasında haciz hatta hapse girme gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bankaya teminat sunduysanız da teminatlarınız elinizde gidebilir ödeme yapmamanın size en hafif karşılığı kredi puanınızın düşmesi olur.

Yasal işlem öncesi borçlarınızı toplu olarak kapatsanız bile kredi notunuz bu durumdan olumsuz etkilenir. Daha sonraki kredi taleplerinden olumlu karşılık alamazsınız. Geleceği düşünerek kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız kredi puanı düştükten sonra tekrar yükseltmek çok zor iştir. Uzun yıllar kredi notunuzun yeniden yükselmesini beklemek zorunda kalabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. cengiz dedi ki:

    2 ay oldu ödeyemedik. 3 ay için bir önlem alalım bari.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık