2017 PTT Memur Alımı Başvuruları Başladı | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

2017 PTT Memur Alımı Başvuruları Başladı

2017 PTT Memur Alımı Başvuruları Başladı

PTT’nin gişe görevlisi, dağıtıcı ve büro işleri için sözleşmeli memur alacağını duyurmasıyla beraber özellikle Kamu Personel Sınavına girmiş ancak atanamayan memur adaylarında heyecan yarattı. Devlet Personel Daire Başkanlığını web sitesinden, 2017 yılında PTT’ye alınacak sözleşmeli memur alımlarında aranacak şartları açıkladı.

2017 PTT Sözleşmeli Memur Alım Şartları Nelerdir?

  • Gişe ve büro memuru olarak alınacak personellerin 4 yıllık üniversite mezun olmaları gerekir. Yine Yüksek Öğretim Kurumu tarafından onaylanan denk okullar ve yurt dışında ki okullardan mezun olanlar da başvuru yapabileceklerdir.
  • Fiziki ve ruhsal sağlının yerinde dair olduğuna dair devlet hastanelerinden sağlık raporu alınacaktır.
  • Kamu Personel Sınavı P3 sınav türünden (Lisans mezunları için yapılan KPSS sonucunda oluşan ve B grubu kadroların atamasında uygulanan puan türüdür) 70 ve üstü puan almış olması gerekir.
  • Son başvuru tarihine kadar ( 18 Şubat 2017) en az B sınıfı ehliyeti ve A2 sınıfı ( iki tekerlekli motorlu araçlar için alınan ehliyet) olması gerekir. Mülakat sırasında memur adayları, mülakat ekini karşısında  B ve A2 ehliyetlerini kapsayan araçlarda deneme sürüşü yaptırılacaktır.
  • Dağıtıcılarda (postacılarda) yürümeye engeli olmayan sağlık sorunu olmaması gerekir. Erkek dağıtıcı adaylarında en az 168 cm boy, bayan dağıtıcı adaylarında ise en az 160 cm boy olması gerekir. Dağıtıcı erkek ve bayan adaylarında boy ile kilo arasında ki farkın 15 kiloyu geçmemesi gerekip bu oranların sağlık heyet raporuyla belgelemesi gerekir.
  • Dağıtıcı (postacı) adaylarının KPSS’de P93 (Ön lisan mezunları için düzenlenen sınav) sınavında 60 ve üstü puan alması gerekir.
  • Gişe, büro ve dağıtıcı memurlarının sabıka kayıtlarını çıkartması gerecektir.

PTT sözleşmeli memur alımlarına başvurmak isteyen adayların 13-18 Şubat 2017 tarihleri arasında ptt.gov.tr veya ik.ptt.gov.tr adreslerine başvurmaları gerecektir. Başvuru yapacak memur adayları için gerekli araştırmalarının yapılmasında sonra belirlenecek tarihler arasında mülakat ve deneme sürüşleri yapılacaktır. Mülakat ve deneme sürüşlerini geçen memur adayları PTT şubelerinde işe başlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Torun Bakım Maaşı Şartları Belli Oldu başlıklı makalemizde Büyükanne Maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık