2016 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer mi?

Konut kredisi faiz oranları düşer mi, düşmez mi? Her yılın sonu ve yeni yılın başında en çok merak edilen soruların başında geliyor. Hele ki bu yıl yapılan konut kredisi faiz artışlarının çok olmasından sonra daha fazla merak edilir hale geldi. Bu yazımızda 2016 yılı konut faiz oranları beklentisi hakkında sizlere bilgiler vermeyi amaçlıyorum.

2015 yılı analizlerine göz attığımızda aslında pek iç açıcı sonuç ortaya çıkmıyor. Beklentilerin pek yerinde olmadığı ve ekonominin bizlerle beraber bu işte profesyonel denilecek ekonomistleri bile yanıltabildiğini bir kez daha görmüş olduk. Peki 2016 bize ne getirecek. Klasik sorulardan biri oldu evet ama ekonomi için yeni yıl başları her zaman değerlidir.  2015 yılı konut faiz oranları başlangıçta çok etkili bir yükseliş göstermese de yılın ikinci yarısında bir yükseliş izlemiştik. 2016 yılının analizleri ve beklentileri yavaş yavaş gün yüzüne çıkarken. Yine aynı ivmenin bir süre daha artış ile sürmesi ardından bir düşüş olabilmesi bekleniyor. Tabi ki olumsuzluklar içinde politik faaliyetleri dikkate aldığımızda siyasi istikrarın sürmesi bizi bir nebze rahatlatabilir. Bu siyasi faktör yüzümüzü güldürebilecek bir ekonomik harekettir. Bunun en büyük örneğini arka arkaya yapılan iki seçim ile görmüş olduk. Ekonomimiz ve faiz oranları aşırı bir dalgalanma içerisine girmiş, ekonomi belirsizlik yüzünden zor günler yaşamıştır. Yani siyasi kanadın hamleleri vatandaşın beklentisini olumlu veya olumsuz etkilemektedir.

Yazımızın sonlarına gelirken bu beklentilerin bir belgeye dayanmadığını sadece analiz sonucu olarak fikir beyanı olduğunu sizlere bildirmek isterim. Elbette beklentimizin doğru çıkma olasılığı olduğu kadar bizi yanıltma olasılığı da vardır. Konut almayı düşünen siz sevgili ziyaretçilerimize umarım bir yol çizmelerinde yardımcı olabilmişizdir. Bizlere, kafanıza takılan soruları ulaştırmak için dilerseniz konumuzun alt kısmında yer alan yorum alanını kullanabilirsiniz. Araştırmalarımızı sizin için genişletmek bizim için bir zevk olacaktır. İyi günler dileriz. Bizi takip etmeye devam edin.

1 Yorum

 1. Eğer bir kredi için mi arıyorsunuz? tam burada sizin kredi çözümleri için doğru yerdesiniz! Global Finance Limited% 3,2 gibi düşük bir ve uygun faiz oranı şirketler ve bireyler için kredi vermek. emilianaWilson11@gmail.com üzerinden e-posta yoluyla bize ulaşın

  UYGULAMA VERİLERİ

  1) Tam adı:

  2) Ülke:

  3) Adres:

  4) Devlet:

  5) Cinsiyet:

  6) Medeni Hali:

  7) Meslek:

  8) Telefon Numarası:

  iş yerinde 9) Geçerli konum:

  10) Aylık gelir:

  11) Kredi miktarı gerekli:

  12) Kredi süresi:

  Kredinin 13) Amaç:

  14) Din:

  15) Daha önce başvurdunuz mu:

  Doğum 16) Tarih:

  teşekkürler,

Bir Cevap Yazın